Milja Vujanović

actor

Роденден: 1945

Умре: 2005

Актерот:

 1. 1. Most (1969), филм
  ...
  Kaludjerica
 2. ...
  Jugoslava
 3. ...
  Jugoslava
 4. 5. Нокаут (1971), филм
 5. ...
  Marija, Mihova majka
 6. ...
  Bokijeva musterija
 7. ...
  (archive footage)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.