Luis Valdez

actor

Роденден: 1940

Актерот:

  1. ...
    Ramon Juarez

Режисер:

  1. 1. Zooit Suit (1981), филм

Сцеарист:

  1. 1. Zooit Suit (1981), филм

Глас:

  1. ...
    Tío Berto / Don Hidalgo

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.