Laura Toscano

actor

Роденден: 1944

Умре: 2009

Сцеарист:

 1. ...
  (story)
 2. ...
  (story)
 3. ...
  (storyandscreenplay)
 4. 9. Pappa e ciccia (1983), филм
  ...
  (writer)
 5. ...
  (screenplay)
 6. 12. I pompieri (1985), филм
 7. ...
  (screenplay)
 8. ...
  (screenplay)
 9. 17. Private Crimes (1993), серија
 10. 18. Il maresciallo Rocca (1996), серија
 11. 19. Angela (2005), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.