Helene Stanley

actor

Роденден: 1929

Умре: 1990

Актерот:

 1. ...
  Miss 'Clay' Pidgeon
 2. ...
  (credit only)
 3. ...
  Connie
 4. 4. Dreamboat (1952), филм
  ...
  Mimi
 5. ...
  Peggy
 6. ...
  Polly Crockett

Глас:

 1. ...
  (credit only)

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.