George Skaff

actor

Роденден: 1929

Умре: 1995

Актерот:

 1. 1. Скандал (1967), филм
  ...
  Mr. Pfeiffer
 2. ...
  Vito
 3. 3. Detroit 9000 (1973), филм
  ...
  Oscar

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.