Frank Silvera

actor

Роденден: 1914

Умре: 1970

Актерот:

 1. ...
  Council Administrator Arturo dos Santos
 2. ...
  Stacey Marshall
 3. ...
  Mac
 4. ...
  Vinnie Rapallo
 5. 5. Death Tide (1955), филм
  ...
  Eric Paulsen
 6. ...
  Santis
 7. ...
  Col. Kwan
 8. ...
  Minarii
 9. ...
  Ramos -Pig Farmer
 10. 10. Хомбре (1967), филм
  ...
  Mexican Bandit
 11. ...
  Nick Sorello
 12. ...
  Major
 13. ...
  Lobero
 14. 14. Цхе (1969), филм
  ...
  Goatherd
 15. ...
  Diego

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.