Morley Safer

actor

Роденден: 1931

Умре: 2016

Актерот:

  1. ...
    Self (archive footage)
  2. 2. Шездесете (2014), серија
    ...
    Himself - Journalist, 60 Minutes

Наратор:

  1. 1. American Masters (1985), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.