Joe Russo

Роденден: 1971

Актерот:

 1. ...
  Personnel Manager
 2. ...
  Dr. Fine
 3. ...
  Dr. Broussard
 4. ...
  Grieving Man
 5. 5. Чери (2021), филм
  ...
  Restaurant Owner

Режисер:

 1. 4. Заједница (2009), серија
 2. 12. Чери (2021), филм

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 2. Ваѓење (2020), филм
  ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. 2. 21 Мост (2019), филм
 3. 3. Mosul (2019), филм
 4. 4. Ваѓење (2020), филм
 5. ...
  executive producer
 6. 6. Чери (2021), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.