Gianni Russo

actor

Роденден: 1943

Актерот:

 1. 1. Кум (1972), филм
  ...
  Carlo
 2. 2. Кум 2 (1974), филм
  ...
  Carlo
 3. ...
  Marco Sabatini
 4. ...
  Scapelli
 5. ...
  Willy Rojo
 6. ...
  Christina's Advisor
 7. ...
  Nick
 8. ...
  Red Dragon Pit Boss
 9. ...
  Money Cart Guard
 10. ...
  Andrew Bandolini
 11. ...
  Alberto Gianini
 12. ...
  Clippers Fan
 13. ...
  Derek Lewis

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.