Frida Richard

actor

Роденден: 1873

Умре: 1946

Актерот:

  1. 1. Фауст (1926), филм
    ...
    Gretchens Mutter / Marguerite's Mother
  2. ...
    Kathrin

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.