Sara Ramirez

Роденден: 1975

Актерот:

 1. ...
  Rose, Zabars Cashier
 2. ...
  Dr. Callie Torres
 3. ...
  Queen Miranda
 4. ...
  Kat Sandoval

Глас:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.