James Patterson

actor

Роденден: 1947

Сцеарист:

 1. 1. 48 сати (1988), серија
 2. ...
  (novel)
 3. ...
  (novel)
 4. ...
  (novel)
 5. ...
  (novel)
 6. ...
  (book)
 7. ...
  (basedonthenovel
 8. ...
  (basedonthebookby)
 9. 10. Инстинкт (2018), серија
  ...
  (novel)
 10. ...
  (based upon the book 'The Postcard Killers' by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Актерот:

 1. 1. Лилит (1964), филм
  ...
  Dr. Lavrier

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.