Dimitrie Osmanli

actor

Роденден: 1927

Умре: 2006

Режисер:

  1. 2. Мементо (1967), филм

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.