Christopher Nolan

Роденден: 1970

Режисер:

 1. 1. Праќење (1998), филм
 2. 2. Мементо (2000), филм
 3. 5. Престиж (2006), филм
 4. 7. Почеток (2010), филм
 5. 10. Данкерк (2017), филм
 6. 11. Тенет (2020), филм

Сцеарист:

 1. 1. Праќење (1998), филм
 2. 2. Мементо (2000), филм
  ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. 4. Престиж (2006), филм
  ...
  (screenplay)
 5. ...
  (screenplay)
 6. 6. Почеток (2010), филм
 7. ...
  (screenplay)
 8. ...
  (story)
 9. 10. Данкерк (2017), филм
 10. 11. Тенет (2020), филм

Продуцент:

 1. 1. Праќење (1998), филм
 2. 2. Престиж (2006), филм
 3. 4. Почеток (2010), филм
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. 11. Данкерк (2017), филм
 8. 12. Тенет (2020), филм
 9. ...
  executive producer

Актерот:

 1. ...
  Self

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.