Greg Nicotero

Роденден: 1963

Актерот:

 1. ...
  Johnson
 2. ...
  The Hand / Evil Ed's Hand / Henrietta's Long Neck
 3. ...
  Townie In Car
 4. ...
  Sex Machine's Buddy
 5. ...
  Rollercoaster Technician
 6. ...
  Cyst
 7. ...
  Himself
 8. ...
  Zombie Surgeon
 9. ...
  Guy Playing Pool
 10. ...
  Boat Captain
 11. ...
  Self
 12. ...
  Self
 13. ...
  Self

Режисер:

 1. 2. Creepshow (2019), серија

Сцеарист:

 1. 1. Creepshow (2019), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.