Patrick Newall

actor

Актерот:

 1. ...
  Doctor
 2. 2. Ваѓење (2020), филм
  ...
  Merc
 3. 3. Kate (2021), филм
  ...
  Security Sergeant
 4. ...
  C.I.A. Officer

Продуцент:

 1. 1. Оружје (2011), филм
 2. ...
  co-producer
 3. 3. Арена (2011), филм
  ...
  line producer
 4. ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. 12. The Timber (2015), филм
 9. ...
  executive producer
 10. ...
  executive producer
 11. 16. Анон (2018), филм
  ...
  executive producer
 12. ...
  executive producer
 13. 18. How It Ends (2018), филм
 14. ...
  executive producer
 15. 20. Mosul (2019), филм
  ...
  executive producer
 16. 21. Ваѓење (2020), филм
  ...
  executive producer
 17. 22. Чери (2021), филм
  ...
  executive producer
 18. 23. Kate (2021), филм
 19. ...
  executive producer

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.