Razgovaramo o različitim filmskim žanrovima s poznatim i cijenjenim gostima, a nakon emisije na redu su vrhunski filmovi, 'okupljeni' u termin 'filmski boutique'. Odabrani filmovi su povezani s temom emisije.
Emisija o filmu, prikazuje se na HTV-u od 2008. Isprva dvotjedna emisija o filmskim temama i autorima, od druge sezone emitira se tjedno. U njoj su gostovali istaknuti filmski autori (B. Mendoza, J. Menzel, W. Wenders, W. Herzog, I. Szabó, M. Jancsó, B. Tarr i dr.). Od 2012. emitira se na HRT3, koncipirana je kao rasprava filmskih kritičara i filmologa o pojedinim redateljima i filmovima. Autori D. Šoša i T. Mršić. Voditelj H. Pukšec, redateljica S. Aničić. Do 2014. urednik D. Šoša, potom N. Vukas-Stanojkovski.

Transmetimet në kanale:

HTV3  

Ishte në kanal:

HTV1  

Episodi vijues:

e shtunë
20:10
Posebni dodaci (1. dio)
e shtunë
21:25
Posebni dodaci (2. dio)
e shtunë
23:29
Posebni dodaci (3. dio)
e diel
01:23
Posebni dodaci (4. dio)
14.10.23
20:20
Posebni dodaci: James Dean (1. dio)
14.10.23
22:10
Posebni dodaci (2. dio)
15.10.23
00:20
Posebni dodaci (3. dio)
REKOMANDIMET
 • Në skajet e Australisë (2019)

  image
  Julia sets off to discover Australia's extraordinary story. Traveling from the heart of Australia's red desert to the edge of the continent she discovers bustling...
 • Wheeler Dealers (2003)

  image
  Shitësi me përvojë i makinave, Majk Bruer, bashkohet me një grup të talentuar mekanikësh mepër të gjetur makina ikonë që do të restaurohen e më pas do të shiten...
 • Zoom In (2008)

  image
  Një zhytje emocionuese në prodhimin e filmave më të mirë të viteve të fundit. Shikoni nga afer pamjet prapa skenave të xhirimit, buxhetin e filmit, ekuipazhin...
 • La peinture française autour du monde (2020)

  image
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.