Numbers are the rulers of the universe. What if there is a code for life's perfection? A code making the world we see, the "what we are" and the "everything else in the universe"?

Transmetimet në kanale:

EXP Shkence  

Ishte në kanal:

RAI 2  

Episodi vijues:

Sot
02:31
Kodi: Numrat 1, Ep. 1, Numrat
Nesër
09:10
Kodi: Format 1, Ep. 2
Nesër
02:05
Kodi: Format 1, Ep. 2
e premte
10:00
Kodi: Parashikimi 1, Ep. 3, Parashikimi
e shtunë
02:45
Kodi: Parashikimi 1, Ep. 3, Parashikimi
REKOMANDIMET
 • Qytetet antike të padukshme (2018)

  image
  Qytetet e lashta ende ruajnë surpriza dhe thesare të fshehura nga sytë tanë prej shekujsh. Tani me teknologjinë më të fundit të skanimit, do të zbulojmë sekretet...
 • Shekspiri parë nga aktorët (2012)

  image
  Various actors discuss Shakespeare plays. Each episode is presented by one actor and, in most cases, the actor discusses one play. However, some episodes cover...
 • Projekte të Pamundura (2017)

  image
  Project Impossible is an original series that follows a new generation of epic engineering projects that were considered unthinkable just a few years ago. Each...
 • Makineritë që ndërtuan Amerikën 3 (2021)

  image
  The stories behind innovations such as TV, radio, phones, airplanes, motorcycles and power tools as well as the inventors including Nikola Tesla, William Harley,...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.