poster

Prison Break

Prison Break (2005)

Aksion, Krim, Dramë, Mister, Triller | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 8.3/10
Vlerësimi i përdoruesit: 9.79/10
(70 Voto)

An engineer (Wentworth Miller) installs himself in a prison he helped design, in order to help his brother (Dominic Purcell), a death-row inmate who insists he did not commit the crime for which he has been sentenced to die and help him escape.

REKOMANDIMET
 • Odred za čuda (2014)

  Sot
  image
  Young government agents Olive and Otto use math to investigate strange occurrences in their town. Produced by The Fred Rogers Co., this live-action series targets...
 • Hakmarrje vrastare (2017)

  Sot
  image
  Four beautiful, successful women - childhood friends that are brought back together as adults - have old scores to settle, and new rivalries set to develop. As...
 • Henry Opasan (2014)

  Sot
  image
  Henry Hart gets selected by superhero Captain Man to be his apprentice. After promising to keep his new identity a secret, Henry must navigate a double life...
 • Havai Pesë-0 (2010)

  Sot
  image
  Një njësi elitare policore është mbledhur për të luftuar krimet në shtetin e 50-të të Amerikës.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.