No other year in recent history has played a more pivotal role in shaping the present than 1989. 30 years later, we look at the iconic events that defined this year and continue to dominate public conversation from fundamentalism and race to gender equality and the influence of the internet. The end of the Cold War... the dismantling of Apartheid, the launch of the World Wide Web? and the premiere of The Simpsons. If just one of these took place in 1989, it would be considered a watershed year. But these were just the beginning.

Ishte në kanal:

National Geographic  

REKOMANDIMET
 • Consomag (1995)

  image
 • Regioskop

  image
 • Planeti ynë (2019)

  image
  Historia e marrëdhënieve të njeriut, qenies më të evoluar, me botën natyrore...Tetë histori të rrëfyera kurrë ndonjeherë, sesi njeriu gjeti mënyrat dhe rrugët,...
 • Planeti Tokë (2006)

  image
  Përjetoni botën nga këndvështrimi i vetë kafshëve. Nga spektakli magjepsës i jetës së egër deri te takime intime, sezoni i dytë i Planetit Tokë ju sjell më afër...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.