REKOMANDIMET
 • Historia e ndaluar (2013)

  image
  Xhemi Thikston përpiqet të zbulojë të vërtetën mbi disa mistere të historisë, mbi relikte të lashta, thesare të fshehura, teori komplotesh dhe qytetërime të zhdukura
 • Kureshtje të Natyrës (2013)

  image
  Natyra është e mbushur me krijesa që kanë forma të jashtëzakonshme, por si është e mundur që forma e disave prej tyre u ka dhënë një avantazh? Në këtë cikël, do...
 • Historia e matematikës (2008)

  image
  The history of mathematics from ancient times to the present day. Narrated by Oxford mathematics professor Marcus du Sautoy, the series covers the seminal moments...
 • Vjena, Qyteti Perandorak (2016)

  image
  Simon S. Montefiore hulumton mbi ngritjen e Habsburgëve në pushtet dhe se si Vjena shënoi vijën e parë të Evropës në luftën për të mbrojtur të ashtuquajturin...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.