Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Kureshtje të Natyrës (2013)

  image
  Natyra është e mbushur me krijesa që kanë forma të jashtëzakonshme, por si është e mundur që forma e disave prej tyre u ka dhënë një avantazh? Në këtë cikël, do...
 • Historia e matematikës (2008)

  image
  The history of mathematics from ancient times to the present day. Narrated by Oxford mathematics professor Marcus du Sautoy, the series covers the seminal moments...
 • Vjena, Qyteti Perandorak (2016)

  image
  Simon S. Montefiore hulumton mbi ngritjen e Habsburgëve në pushtet dhe se si Vjena shënoi vijën e parë të Evropës në luftën për të mbrojtur të ashtuquajturin...
 • Universi (2007)

  image
  This educational show explores many scientific questions and topics about the universe (Big Bang, the Sun, the planets, black holes, other galaxies, astrobiology...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.