Howard Carter's discovery of Tutankhamun's tomb in 1922 made headlines across the world sparking a global frenzy for Ancient Egypt. The boy-king's 5,398 priceless objects are being reunited for the first time.

Transmetimet në kanale:

National Geographic  

Episodi vijues:

24.6.23
16:00
Thesaret e Tutit-Përmbledhja 99, Ep. 1
24.6.23
17:00
Sekretet e Fshehta të Tutit 1, Ep. 1, Thesaret e Rizbuluara
24.6.23
18:00
Sekretet e Fshehta të Tutit 1, Ep. 2, Maska e Artë
24.6.23
19:00
Sekretet e Fshehta të Tutit 1, Ep. 3, Histori nga Varri
REKOMANDIMET
 • Kureshtje të Natyrës (2013)

  image
  Natyra është e mbushur me krijesa që kanë forma të jashtëzakonshme, por si është e mundur që forma e disave prej tyre u ka dhënë një avantazh? Në këtë cikël, do...
 • Qytetet e Humbura me Albert Lin (2019)

  image
  Albert Lin niset në një aventurë globale nga thellësitë e Detit të Zi deri tek Andet peruane, në kërkim të origjinës së rrëfenjave mbi Përmbytjen e Madhe.
 • Terra X (1982)

  image
  Terra X - Expedition into the unknown.
 • Histori Shqiptare

  image
  Reportazh nga Alma Cupi. Histori per njerezit qe punojne, kontribuojne per komunitetin, ngrene biznese, ruajne, traditen, kulturen si dhe ndihmojne ne zhvillimin...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.