Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Thesaret e Humbura të Egjiptit (2019)

  image
  An immersive, action-packed and discovery-led series following International teams of archaeologists during the excavation season in Egypt's Valley of the Kings.
 • Aleksandri i Madh (2014)

  image
  One of the most iconic personalities in history, Alexander the Great was also one of its greatest commanders, who expanded his father's realm from Macedonia to...
 • The Railways That Built Britain with Chris Tarrant (2017)

  image
  Chris Tarrant examines how the railways transformed Britain and shaped the modern nation, from fuelling the Industrial Revolution to opening up holiday...
 • 8 Ditët Vendimtare të Romës (2017)

  image
  Historian Bettany Hughes selects eight pivotal days that defined the Roman Empire and its establishment as the world's first superpower.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.