In 1930s France, Superintendent Larosière has a passion for beautiful women and solving cases, while hapless young inspector Lampion just tries to keep up. Later series, are set in the mid-'50s, where suave Commissioner Laurence unravels knotty crimes with the help of reporter Alice.

Ishte në kanal:

FOX Crime  TV5Monde  TV5Monde EU  France 2  HTV1  

REKOMANDIMET
 • Chronicles of the Sun (2018)

  image
  A woman accused of murder must prove her innocence by exposing the secrets of her past.
 • Captain Marleau (2014)

  image
  Beneath her eccentric appearance, Captain Marleau is a formidable detective. Her Sherlock Holmes deerstalker cap, her character, her unusual appearance, her...
 • Agatha Raisin (2014)

  image
  New series. A walker is found dead on a local baronet's land soon after he declares war on her rambling group for trespassing on his land. Eager to solve the...
 • Bones (2005)

  image
  Kur FBI-ja dështon në gjetjen e vrasësit, çështjen duhet ta marrin në dorë ekspertet. Doktor Temperans Brenan ka një dhunti të veçantë, një skuader unike dhe një...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.