Qendra e qytetit prej 12 miliard dollarsh sht nj vendpushim i mrekullueshm urban. Pritsi Danny Forster eksploron se si ai aspiron të ndryshoj qytetin, por a do t'i prmbush synimet e tij ambicioze.

Ishte në kanal:

Tring World  Discovery Channel  

REKOMANDIMET
 • Natyra Jonë (1983)

  image
  Strand of documentaries on wildlife and the environment. An award-winning series that celebrates the many wonders of nature with dramatic wildlife stories from...
 • Crikey! It's the Irwins (2018)

  image
  The Irwin family share their wildlife adventures from around the world.Pas zjarreve historike që godasin Australinë, Irwins garojnë për të shpëtuar sa më shumë...
 • Shtatë kontinente Një planet (2019)

  image
  Miliona vjet më parë forca të jashtëzakonshme shkatërruan koren e Tokës duke krijuar shtatë kontinentet tona - secila me klimën e vet të veçantë, terrenin e vet...
 • World's Deadliest (2010)

  image
  The Animal Kingdom is rife with epic stories of survival - tales of kill or be killed - a place where each and every moment is fraught with life and death...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.