From PBS: Steve Burrows, one of the world's foremost structural engineers - and the brains behind the famous Bird's Nest Stadium in Beijing - leads a team of investigators, including pioneering laser-scanning researchers, to unlock...

Ishte në kanal:

EXP Shkence  National Geographic  

REKOMANDIMET
 • Challenger: The Final Flight (2020)

  image
  Four-part docuseries on the 1986 Challenger space shuttle disaster, unpacking an indelible moment for a generation of Americans.
 • Terra X (1982)

  image
  Terra X - Expedition into the unknown.
 • Histori Shqiptare

  image
  Reportazh nga Alma Cupi. Histori per njerezit qe punojne, kontribuojne per komunitetin, ngrene biznese, ruajne, traditen, kulturen si dhe ndihmojne ne zhvillimin...
 • WWII Documentary Films

  image
  Award-winning documentary films produced to enlighten future generations about the personal stories of the WWII generations.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.