The series follows Jessie Prescott, a young woman from a small town with big dreams who, rebelling against her strict father, decides to leave the military base in Texas where she grew up and moves to New York City. She accepts a job as a nanny and moves into a multi-million dollar penthouse on the Upper West Side with the wealthy Ross family which includes: jet-setting parents, Morgan and Christina; and their four rambunctious children: Emma, Luke, Ravi and Zuri; along with the family pet (and Ravi's companion) Mr. (later Mrs.) Kipling, a 7 ft (2 m) Asian water monitor, that was later revealed to be a female. With a whole new world of experiences open to her, Jessie embarks on new adventures in the big city as she grows to rely on the love and support of the children in her care. Assisting her are Bertram, the family's sarcastic butler, and Tony, the building's 20-year-old doorman.

Transmetimet në kanale:

Disney Channel  

Episodi vijues:

24.12.21
14:45
Jessie 1, Ep. 6
24.12.21
15:10
Jessie 3, Ep. 60
REKOMANDIMET
 • Ridiculousness (2011)

  e diel
  image
  Prezantuar nga Rob Dyrdek,"Çmenduri Gazmore" ("Ridiculousness") mbledh videot amatore për të qeshur nga interneti dhe i shndërron në një episod televiziv novator,...
 • Dobro došli u Utmark (2021)

  e diel
  image
  The elements in Utmark are strange and wild, and outsiders don't always fare well. A new schoolteacher rolls in, hopeful for a fresh start. She will soon learn...
 • Promjena igre (2015)

  e diel
  image
  A live-action sitcom about two 12-year-old girls who start a multi-million-dollar gaming company and take on rap superstar Double G as a business partner. As part...
 • Une jam Frenki (2017)

  e diel
  image
  Një vajzë që duket si një adoleshente, por që në fakt është e detyruar të fshehë identitetin e saj të vërtetë: atë të një roboti. Është mjaft inteligjente dhe...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.