Përjetoni botën nga këndvështrimi i vetë kafshëve. Nga spektakli magjepsës i jetës së egër deri te takime intime, sezoni i dytë i Planetit Tokë ju sjell më afër se asnjëherë kësaj bote të mrekullueshme. Një udhëtim gjithëpërfshirës që nis nga tundrat e veriut përfshin pyjet e thatë të ekuatorit për të përfunduar te tokat e pafundme të Antarktidës, për të treguar historinë imponuese të Tokës.

Ishte në kanal:

Tring Planet  HTV1  SLO1  RAI 1  

REKOMANDIMET
 • The Code (2011)

  image
  Numbers are the rulers of the universe. What if there is a code for life's perfection? A code making the world we see, the "what we are" and the "everything else...
 • World's Deadliest (2010)

  image
  The Animal Kingdom is rife with epic stories of survival - tales of kill or be killed - a place where each and every moment is fraught with life and death...
 • Qytetet antike të padukshme (2018)

  image
  Qytetet e lashta ende ruajnë surpriza dhe thesare të fshehura nga sytë tanë prej shekujsh. Tani me teknologjinë më të fundit të skanimit, do të zbulojmë sekretet...
 • Shekspiri parë nga aktorët (2012)

  image
  Various actors discuss Shakespeare plays. Each episode is presented by one actor and, in most cases, the actor discusses one play. However, some episodes cover...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.