Il popolare programma che ormai da anni dona nuova vita all'immenso repertorio contenuto nelle Teche Rai, recuperando sketch, canzoni ed esibizioni artistiche e riproponendoli all'interno di puntate costruite con l'intento di coniugare la nostalgia alla voglia di raccontare, attraverso il varietà televisivo, più di 60 anni di storia e costumi dell'Italia.

Ishte në kanal:

RAI 1  

REKOMANDIMET
 • Seconds from Disaster (2004)

  image
  Një program televiziv që heton katastrofa historike të shkaktuara nga njerëzit ose nga natyra përgjatë shekullit të 20-të.
 • Fashion Junior

  image
  Discover the kids' fashion news for recent trends, tips and inspirations, explore the new collections, find out lots of stylish sophisticated looks from the...
 • Projekte të Pamundura (2017)

  image
  Project Impossible is an original series that follows a new generation of epic engineering projects that were considered unthinkable just a few years ago. Each...
 • Fashion Magazines

  image
  FashionTV gives you an exclusive look at the photoshoots of magazine editorials from all over the world.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.