Gjurmon historinë e video-lojërave klasike, duke shfaqur njohuri nga novatorët që sollën në jetë këto botë dhe personazhe.

Ishte në kanal:

EXP Shkence  TV Dukagjini  

REKOMANDIMET
 • Njerëzimi: Historia jonë shpikjes (2012)

  image
  Follow-up to America: The Story of the US (2010). Mankind embraces a groundbreaking way of telling this epic human story. Drawing on a growing global interest in...
 • Clash of the Gods (2009)

  image
  Covers many of the ancient Greek and Norse Gods, monsters and heroes including Hades, Hercules, Medusa, Minotaur, Odysseus and Zeus.
 • Ancient Superstructures (2020)

  image
  This ground-breaking series takes a unique approach in delving into engineering mysteries behind the world's most famous ancient structures, by observing them...
 • Histori Shqiptare

  image
  Reportazh nga Alma Cupi. Histori per njerezit qe punojne, kontribuojne per komunitetin, ngrene biznese, ruajne, traditen, kulturen si dhe ndihmojne ne zhvillimin...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.