Historia e marrëdhënieve të njeriut, qenies më të evoluar, me botën natyrore...Tetë histori të rrëfyera kurrë ndonjeherë, sesi njeriu gjeti mënyrat dhe rrugët, për t'u përshtatur në vende të egra e të pa imagjinueshme...

Ishte në kanal:

EXP Natyra  Tring Planet  

REKOMANDIMET
 • Bahama Blu (2015)

  image
  Ky cikël dokumentarësh na fut në zemër të detit blu, nga Mangroves plot me peshkaqenë të vegjël deri në Sand Flats, ku ngjyra bëhet e gjelbër dhe uji përshkohet...
 • Shekspiri parë nga aktorët (2012)

  image
  Various actors discuss Shakespeare plays. Each episode is presented by one actor and, in most cases, the actor discusses one play. However, some episodes cover...
 • Projekte të Pamundura (2017)

  image
  Project Impossible is an original series that follows a new generation of epic engineering projects that were considered unthinkable just a few years ago. Each...
 • Spanja e Rik Steinit (2011)

  image
  Ndalesa e radhës për Rik Stein është Spanja. Ai do të vizitojë vendet më te frekuentura duke zbuluar 140 recetat autentike që zbulojnë shijen e Spanjës.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.