Një xhiro anë e mbanë globit për tu njohur me pemët më të famshme të tij. Prejardhja, veçoritë, vlerat, mosha, mbijetesa e disa prej ekzemplarëve më unike, të asaj që quhet 'Mushkëria e Tokës'.

Transmetimet në kanale:

EXP Natyra  

Episodi vijues:

Nesër
11:45
Aluara - Planeti i pemëve, Pemët më të famshme
Nesër
05:40
Kajsia Amerikane - Planeti i Pemëve, Pemët më të famshme
REKOMANDIMET
 • Kantieri i Ndërtimit (2009)

  image
  Zona e Ndërtimit sjell disa prej projekteve më të vështira dhe sfida të vërteta inxhinjerike për të gjithë profesionistët e fushës.
 • Životinje u carstvu metafora (2017)

  image
  U serijalu "Životinje u carstvu metafora" otkrivamo simboliku životinja i načine na koje se skrivena značenja njihovih dominantnih osobina ispoljavaju u...
 • Në skajet e Australisë (2019)

  image
  Julia sets off to discover Australia's extraordinary story. Traveling from the heart of Australia's red desert to the edge of the continent she discovers bustling...
 • The World's Deadliest Weather (2016)

  image
  How weather conditions affect different areas and people's lives around the world.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.