Against a backdrop of Southern hospitality, etiquette, and Christian values, evil creeps in like vines on a time-worn plantation. "Southern Fried Homicide" proves that ugliness lurks behind beauty when cracks in good ol' moral values give way to cold-blooded murder. Actress Shanna Forrestall, a native of Louisiana, serves as the gatekeeper to these salacious stories from south of the Mason-Dixon Line.

Ishte në kanal:

Investigation Discovery  

REKOMANDIMET
 • World's Most Evil Killers (2017)

  image
  An in-depth look at the lives and crimes of some of the World's most evil killers including Jeffrey Dahmer, Richard Ramirez, Cary Stayner, Leonard Lake, Dorothea...
 • Swamp Murders (2013)

  image
  Cdo episod tregon vrasje dhe krime te kryera nga familje te respektuara dhe njerez te nderuar qe s' mendohej kurre se do te arrinin deri ne kete pike.
 • Na mestu zločina sa Mašanom Lekićem (2016)

  image
  Autor poznatog serijala "Dosije" Mašan Lekić, donosi nam još jedan novitet iz dokumentarnog prikaza najvećih zločina i kriminalnih aktivnosti sa ovih prostora. Za...
 • Cold Case Files (2017)

  image
  Tense new series exploring cold cases from victims death to criminal conviction. Expertly narrated by a foreboding Danny Glover.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.