poster

Frühling

Frühling (2011)


Ku ta shikojmë
Shfaqja nuk është në dispozicion
Vlerësimi: 6.1/10

Katja Baumann is a nurse working in a hospital in Munich. One day as she leaves the hospital she meets Tim Lechner, a young boy who tells her his mother is in the hospital and a rural domestic helper is in charge of him and his sisters but they don't feel quite right around her. Katja gives up her holiday with her husband and travels to Frühling to help Tim and his sisters until their mother can recover her health. Katja so enjoys her new domestic-help duty that she decides to stay in Frühling and collaborate with the parish priest to help families who are having difficulties.

REKOMANDIMET
 • Mad Men (2007)

  image
  A drama about one of New York's most prestigious ad agencies at the beginning of the 1960s, focusing on one of the firm's most mysterious but extremely talented...
 • Wounded Birds (2019)

  image
  A Story of a brother, sister and her love, protecting them from every evil. Every character have wounded feeling. How life give them suffering and the solution...
 • Merhaba Hayat (2012)

  image
  Private life failures, love affairs and internal conflicts of doctors who are extremely successful in their jobs.
 • Një pjesë e imja (2014)

  image
  Defne dhe Karaman Jorukan janë të pasur por nuk kanë fëmijë. Familjarët e detyrojnë Defnen të kërkojë një alternativë tjetër për t'a bërë të shoqin me një fëmijë....
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.