A weekly showcase of one-hour documentary films from across the Al Jazeera Network. Award-winning documentaries, hard-hitting interviews and discussions, investigations and reports, news and current affairs programmes, and special series.

Transmetimet në kanale:

Al Jazeera  

Ishte në kanal:

Al Jazeera Balkans  

Episodi vijues:

Nesër
08:00
Al Jazeera World
Nesër
22:00
Al Jazeera World
e mërkurë
14:00
Al Jazeera World
e enjte
03:00
Al Jazeera World
e premte
08:00
Al Jazeera World
7.10.23
22:00
Al Jazeera World
8.10.23
14:00
Al Jazeera World
9.10.23
03:00
Al Jazeera World
10.10.23
08:00
Al Jazeera World
10.10.23
22:00
Al Jazeera World
REKOMANDIMET
 • Witness (2019)

  image
  Acclaimed documentaries from across the globe bringing world issues into focus through personal stories.
 • Universi (2007)

  image
  This educational show explores many scientific questions and topics about the universe (Big Bang, the Sun, the planets, black holes, other galaxies, astrobiology...
 • 8 Ditët Vendimtare të Romës (2017)

  image
  Historian Bettany Hughes selects eight pivotal days that defined the Roman Empire and its establishment as the world's first superpower.
 • Historia e ndaluar (2013)

  image
  Xhemi Thikston përpiqet të zbulojë të vërtetën mbi disa mistere të historisë, mbi relikte të lashta, thesare të fshehura, teori komplotesh dhe qytetërime të zhdukura
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.