The protection of biodiversity has become a priority! Nature is an immense reservoir of knowledge and solutions. This series presents and explores biomimetics, an approach that takes its inspiration from living things in order to design sustainable and effective technologies. En-route to tomorrow!

Ishte në kanal:

TV5Monde  TV5Monde EU  

REKOMANDIMET
 • Lovački klub

  image
  Dokumentarna emisija o lovu.
 • Organic Panic (2014)

  image
  Organic Panic challenges what has become the conventional wisdom of a global movement that affects every area of our lives.
 • Dokumentarni program RTRS

  image
 • Historia e Madhe (2013)

  image
  Explores many facets of epic moments in history from the past 13.7 billion years, from a Big History perspective.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.