Se dici Geo dici natura, dici terra, dici mare, dici vento. Se dici Geo racconti i passi degli uomini che attraversano questa terra, parli dei loro cibi, della loro difficile convivenza con l'ambiente che li circonda. Un racconto emozionante che ha al suo centro la natura e l'ambiente, che ha a cuore il futuro del nostro Pianeta e le tradizioni del nostro Paese.

Transmetimet në kanale:

RAI 3  

Ishte në kanal:

RAI 2  

Episodi vijues:

Sot
17:00
Geo Magazine - Puntata del 07/06/2023
Nesër
17:00
Geo Magazine - Puntata del 08/06/2023
e premte
17:05
Geo Magazine - Puntata del 09/06/2023
e shtunë
10:45
Geo Documentario
e diel
11:05
Geo Documentario
12.6.23
17:55
Geo Magazine - Puntata del 12/06/2023
REKOMANDIMET
 • Une brique dans le ventre

  image
 • Planeti ynë (2019)

  image
  Historia e marrëdhënieve të njeriut, qenies më të evoluar, me botën natyrore...Tetë histori të rrëfyera kurrë ndonjeherë, sesi njeriu gjeti mënyrat dhe rrugët,...
 • Trials of the Wild (2018)

  image
  Daily struggles of various wild animals trying to survive in the wilderness.
 • Le point (1980)

  image
  "Le Point" was a Quebecer television program broadcast on Radio-Canada from 1981 to 2006. It offered reports or interviews on current events.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.