It's been 4 decades since the music revolution was televised. 40 YEARS. Thousands of unforgettable moments. Now MTV is taking fans on a nostalgic trip using footage from our global vaults to re-live the most impactful MTV moments with the most unforgettable artists since 1981. Each 30-minute episode will tell the stories of two artists who are linked by a common theme - We'll see their first ever appearance on MTV, and all the defining moments through present day. JT and J.Lo. Katy and Nicki. One Direction and Backstreet Boys...Diddy and Snoop...Britney and *NSYNC...and more. Their music, their fans, their lives...it all happened right here...on MTV.

Transmetimet në kanale:

MTV Europe  MTV Live HD  

Episodi vijues:

e premte
17:50
My Life on MTV 1, Ep. 1
e premte
18:10
My Life on MTV 1, Ep. 5
24.10.23
04:05
My Life on MTV
24.10.23
13:05
My Life on MTV
26.10.23
21:05
My Life on MTV
27.10.23
04:05
My Life on MTV
27.10.23
13:05
My Life on MTV
e diel, 29 tetor 2023
13:05
My Life on MTV
e diel, 29 tetor 2023
21:05
My Life on MTV
REKOMANDIMET
 • Projekte të Pamundura (2017)

  image
  Project Impossible is an original series that follows a new generation of epic engineering projects that were considered unthinkable just a few years ago. Each...
 • Makineritë që ndërtuan Amerikën 3 (2021)

  image
  The stories behind innovations such as TV, radio, phones, airplanes, motorcycles and power tools as well as the inventors including Nikola Tesla, William Harley,...
 • Dinastitë (2018)

  image
  Familja është një ndër forcat më të mëdha të natyrës. Jeta në familje është plot me çudira, bukuri dhe dramë. Në këtë cikël, do të bashkohemi me familjet e pesë...
 • Shekspiri parë nga aktorët (2012)

  image
  Various actors discuss Shakespeare plays. Each episode is presented by one actor and, in most cases, the actor discusses one play. However, some episodes cover...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.