Simon S. Montefiore hulumton mbi ngritjen e Habsburgëve në pushtet dhe se si Vjena shënoi vijën e parë të Evropës në luftën për të mbrojtur të ashtuquajturin krishterim dhe kishën katolike.

Transmetimet në kanale:

Living HD  

Ishte në kanal:

Viasat History  BBC World News  Vesti  

Episodi vijues:

Sot
22:52
Vjena, Qyteti Perandorak, Ep. 2
Nesër
22:52
Vjena, Qyteti Perandorak, Ep. 3
e hënë
12:57
Vjena, Qyteti Perandorak, Ep. 3
REKOMANDIMET
 • Qytetërime (2018)

  image
  Nine-part series telling the story of art from the dawn of human history to the present day, for the first time on a global scale. It is now nearly half a century...
 • Clash of the Gods (2009)

  image
  Covers many of the ancient Greek and Norse Gods, monsters and heroes including Hades, Hercules, Medusa, Minotaur, Odysseus and Zeus.
 • Secrets of Tutankhamun's Treasures (2018)

  image
  Howard Carter's discovery of Tutankhamun's tomb in 1922 made headlines across the world sparking a global frenzy for Ancient Egypt. The boy-king's 5,398 priceless...
 • Ancient Superstructures (2020)

  image
  This ground-breaking series takes a unique approach in delving into engineering mysteries behind the world's most famous ancient structures, by observing them...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.