We are all one. People are interconnected by invisible forces. Creative documentary about the history of Serbian immigration to the USA. Road movie through the present, from the East Coast to the West Coast. Global story about a nation.

Ishte në kanal:

RTS1  RTS2  RTRS  RTS3  RTS SVET  

REKOMANDIMET
 • Dangerous Earth (2016)

  image
  Dr Helen Czerski presents a new series which shows how new camera technology is revealing the inner workings of some of the Earth's most spectacular natural wonders.
 • Korporata e Botës së Krimit (2015)

  image
  Underworld Inc. is back for another hard hitting and immersive dive into the illicit economies of the world. We take you to the fringes of society to expose...
 • Uellsi, Jeta e egër dhe peizazhet (2019)

  image
  Uellsi, shtëpia e 50 mijë specieve. Çdo sezon sjell sfidat e tij: gjetjen e një partneri, krijimin e një familjeje, ose thjesht mbijetesën. Filmuar gjatë një viti...
 • Udhëtime në hekurudhat e Kanadasë (2019)

  image
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.