The TFF 1. Lig is the second level of the Turkish football league system. The league was founded in 2001 as the Turkish Second League Category A after the reorganization of the Second Football League, which was the second level of the Turkish league system between 1963 and 2001.

Transmetimet në kanale:

TRT Spor  

Ishte në kanal:

TRT Turk  TRT 1  

Episodi vijues:

Sot
14:55
SPOR TOTO 1. LİG FUTBOL KARŞILAŞMASI YILPORT SAMSUNSPOR - ERZURUMSPOR FK
Sot
21:30
Spor Toto 1. Lig Özetler
Sot
04:15
Spor Toto 1. Lig Özetler
Nesër
23:45
Spor Toto 1.Lig Goller
REKOMANDIMET
 • FA Premier League

  image
  Premijer liga (engl. Premier League) je najviša profesionalna fudbalska liga Engleske. U njoj se takmiči 20 klubova sa ostrva za titulu prvaka Engleske. Sezona...
 • Serie A

  image
  Serie A, also called Serie A TIM for sponsorship reasons, is a professional league competition for football clubs located at the top of the Italian football...
 • LaLiga

  image
  Primera ili popularno La Liga prva je španska fudbalska liga. Smatra se najboljom evropskom fudbalskom ligom sa čak 22 osvojene titule prvaka Evrope. Osnovana...
 • La Liga 2

  image
  LaLiga 2 is the men's second professional association football division of the Spanish football league system.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.