poster

Aventurë në Rrugën e Mëndafshit

Joanna Lumley's Silk Road Adventure (2018)

Dokumentar | Mbretëria e Bashkuar

Vlerësimi: 8.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8/10

Ndiqni Xhoana Lumlij në një udhëtim madhështor. Ajo ka vendosur të përshkojë itinerarin e rrugës legjendare të mëndafshit. 7000 km që kanë ndihmuar në përhapjen e të gjitha llojeve të ushqimeve, shpikjeve, kulturave në Azi dhe Evropë...

Transmetimet në kanale:

Living HD  

Ishte në kanal:

EXP Natyra  BBC Earth  HTV1  Tring History  

Episodi vijues:

Sot
08:15
Aventurat e Xhoanës - - Iran 1, Ep. 3
Nesër
08:10
Aventurat e Xhoanës - - Uzbekistan dhe Kirgistani 1, Ep. 4
REKOMANDIMET
 • One Strange Rock (2018)

  image
  The extraordinary story of Earth and why it is special and uniquely brimming with life among a largely unknown but harsh cosmic arena; astronauts tell the story...
 • Shekspiri parë nga aktorët (2012)

  image
  Various actors discuss Shakespeare plays. Each episode is presented by one actor and, in most cases, the actor discusses one play. However, some episodes cover...
 • Projekte të Pamundura (2017)

  image
  Project Impossible is an original series that follows a new generation of epic engineering projects that were considered unthinkable just a few years ago. Each...
 • Betonski spavaci (2016)

  image
  It has been said that architecture is at its most beautiful when in ruins. The remnants of history enchant with the brutality of bare spaces, the melancholy of...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.