Margaret Leighton

actor

Ditëlindje: 1922

Vdiq: 1976

Aktor:

 1. ...
  Flora MacDonald
 2. ...
  Catherine Winslow
 3. ...
  Milly
 4. ...
  Leonora Vail
 5. ...
  Marguerite Blakeney
 6. ...
  Janet Preston
 7. ...
  Mrs. Valerie Carrington
 8. ...
  Eve
 9. ...
  Helen Teckman
 10. ...
  The Law - Counsel for the Defence
 11. ...
  Judith Wynter / Leonie Hathaway
 12. ...
  Caddy Compson
 13. ...
  Emily Fitzjohn
 14. ...
  Alice Russell
 15. 16. 7 Women (1966), Film
  ...
  Agatha Andrews
 16. ...
  Mrs. Maudsley
 17. ...
  Gladys
 18. ...
  Lady Melbourne
 19. ...
  Madame Orloff

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.