Glenda Jackson

Ditëlindje: 1936

Aktor:

 1. ...
  Gudrun Brangwen
 2. ...
  Nina
 3. ...
  Alex Greville
 4. ...
  Queen Elizabeth
 5. ...
  Alice
 6. ...
  Vickie Allessio
 7. ...
  Sister Geraldine
 8. ...
  Elizabeth
 9. ...
  Solange
 10. ...
  Ann Atkinson
 11. 11. Stevie (1978), Film
  ...
  Stevie Smith
 12. 12. Hopscotch (1980), Film
  ...
  Isobel von Schönenberg
 13. ...
  Margaret Grey
 14. ...
  Neaera Duncan
 15. ...
  Herodias / Lady Alice
 16. 16. Duga (1989), Film
  ...
  Anna Brangwen
 17. ...
  Maud

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.