Sara Allgood

actor

Ditëlindje: 1880

Vdiq: 1950

Aktor:

 1. ...
  Mrs. White
 2. ...
  Honoria Hegarty
 3. ...
  Charwoman
 4. ...
  Mrs. Morgan
 5. ...
  Mrs. Cadogan-Lyon
 6. ...
  Bessie
 7. ...
  Sister Martha
 8. ...
  Ellen Bonting
 9. 9. Kitty (1945), Film
  ...
  Old Meg
 10. ...
  Nurse Barker
 11. ...
  Mrs. Maile
 12. ...
  Grandmother McKinley
 13. 13. Ivy (1947), Film
  ...
  Martha Huntley
 14. ...
  Landlady
 15. ...
  Mrs. Beeler
 16. ...
  Mrs. MacFarland

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.