Richard Linklater

actor

Ditëlindje: 1960

Aktor:

 1. 1. Slacker (1991), Film
  ...
  Should Have Stayed at Bus Station
 2. ...
  Ember Doorman
 3. ...
  Man in Shonen Knife T-Shirt Playing Foosball
 4. ...
  Cool Spy
 5. ...
  Self
 6. ...
  Himself
 7. 7. Blaze (2018), Film
  ...
  Oilman

Regjia:

 1. 1. Slacker (1991), Film
 2. 4. SubUrbia (1996), Film
 3. 13. BERNIE (2011), Film

Skenaristi:

 1. 1. Slacker (1991), Film
 2. ...
  (screenplay by)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay)
 5. 9. BERNIE (2011), Film
  ...
  (screenplay)
 6. ...
  (screenplay by)
 7. ...
  (screenplay by)

Regjisori:

 1. 4. BERNIE (2011), Film

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.