John Singleton

Ditëlindje: 1968

Vdiq: 2019

Aktor:

 1. ...
  Mailman
 2. 2. Shaft (2000), Film
  ...
  Bored Cop with Tea Cup
 3. 3. Baby Boy (2001), Film
  ...
  Man Selling Bootleg Movies
 4. ...
  Self
 5. 5. The Movies (2019), Seriale
  ...
  Himself - Director, Boyz n the Hood

Regjia:

 1. 3. Rosewood (1997), Film
 2. 4. Shaft (2000), Film
 3. 5. Baby Boy (2001), Film
 4. 10. Perandoria (2015), Seriale
 5. 11. Billions (2016), Seriale
 6. 13. Snowfall (2017), Seriale

Skenaristi:

 1. 3. Shaft (2000), Film
  ...
  (story)
 2. 4. Baby Boy (2001), Film
 3. 5. Snowfall (2017), Seriale
  ...
  (created by)

Regjisori:

 1. 1. Shaft (2000), Film
 2. 2. Baby Boy (2001), Film

Krijuesi:

 1. 1. Snowfall (2017), Seriale

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.