Paul Feig

Ditëlindje: 1962

Aktor:

 1. ...
  Emerson
 2. ...
  Stanley
 3. ...
  Gas Attendant
 4. ...
  KMPC Deejay
 5. ...
  Mr. Eugene Pool
 6. ...
  Nelson
 7. ...
  Electrician
 8. ...
  American Man
 9. ...
  Fantasy Baseball Guy
 10. ...
  Wedding Guest
 11. ...
  Dad at Carwash
 12. 12. On Story (2011), seriale
  ...
  Self
 13. 13. Xixat (2013), Film
  ...
  Doctor
 14. 14. Spiunia (2015), Film
  ...
  Drunken Guest at Paris Hotel
 15. ...
  Self
 16. 16. Cultureshock (2018), seriale
  ...
  Self
 17. ...
  Self

Regjia:

 1. 4. Weeds (2005), seriale
 2. 5. Punë zyre (2005), seriale
 3. 7. Rokfeler 30 (2006), seriale
 4. 8. Mad Men (2007), seriale
 5. 10. Nurse Jackie (2009), seriale
 6. 13. Xixat (2013), Film
 7. 14. Spiunia (2015), Film

Skenaristi:

 1. ...
  (screenplay)
 2. 2. Spiunia (2015), Film
 3. ...
  (screenplay by)

Regjisori:

 1. ...
  executive producer
 2. 2. Xixat (2013), Film
  ...
  executive producer
 3. 3. Spiunia (2015), Film
 4. ...
  executive producer
 5. 10. Holler (2020), Film
  ...
  executive producer
 6. ...
  executive producer

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.