Aisha Tyler

Vendi: United States

Gjinia: F

Ditëlindje: 1970-09-18

Biografi
From Wikipedia, the free encyclopedia Aisha N. Tyler (born September 18, 1970) is an American actress, stand-up comedian, and author, known for her regular role in the first season of Ghost Whisperer and voicing Lana Kane in Archer, as well as her recurring roles in Friends, CSI: Crime Scene Investigation and Talk Soup. Description above from the Wikipedia article Aisha Tyler, licensed under CC-BY-SA, full list of contributors on Wikipedia.

Aktor:

 1. 1. Friends (1994), Seriale
  ...
  Charlie Wheeler
 2. ...
  Mother Nature
 3. ...
  Nancy
 4. ...
  Andrea Marino
 5. ...
  Dr. Tara Lewis
 6. ...
  Mother Nature
 7. 7. 45 (2006), Film
  ...
  Liz
 8. ...
  Mahogany
 9. ...
  Detective Wallis
 10. ...
  Donna Hynde
 11. ...
  Jane
 12. 13. Arçer (2009), Seriale
  ...
  Lana Kane
 13. ...
  Jones
 14. ...
  Karen
 15. 19. Stucco (2019), Film
  ...
  Realtor
 16. ...
  Lauren
 17. ...
  Roxy
 18. ...
  Millie
 19. ...
  Jules

Regjia:

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.